Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/config/db.php on line 13 Allergia on ka hobuste probleem Hobune.ee
Küsitlus
Kust ostad vajaliku ratsavarustuse?
Tellin internetist
Sõbra või tuttava käest
Eesti poodides on kõik vajalik olemas
Käin spetsiaalselt välismaal
Ostan harva midagi
Muu
Vaata tulemusi
Allergia on ka hobuste probleem(1)
09.12.2009 23:15
Galerii pilt 1
Pilt: 1 / 1 Eelmine · Järgmine
Hobustel esineb allergiaid täpselt samamoodi nagu inimestelgi. Hobuste omanikud peaksid oskama näha märke, mida võib seostada allergiatega.

Allergiatele viitavad sümptomid võivad kohati väga erinevad olla. Näiteks vesised silmad, köhimine või erinevad kühmud hobuse kehal on vaid mõned neist. Ka lihtsalt looma halb enesetunne võib olla sümptomiks, mis viitab allergiale.

Omanikud, kes on hobuse käekäiguga hästi kursis, saavad üldiselt aru sellest, kui loom tavalisest erinevalt käitub või end hästi ei tunne. Kui omanik ei suuda ebatavalise käitumise põhjust tuvastada, saab kindlasti aidata veterinaar.

Veterinaarid üldiselt soovitavad alati enne uue hobuse ostmist küsida looma eelnevate allergiate ja nendele viitavate sümptomite kohta. Ei saa öelda, et allergiaga hobust ei tasuks osta. Kui hobusel tekib uus allergiahoog, siis eelnev informatsioon aitab kindlasti olukorda edukamalt lahendada.

Mõned allergiad kujunevad lõplikult välja alles aja möödudes. Allergia võib tekkida ootamatult ka nendel loomadel, kellel kunagi varem allergiat olnud ei ole. Allergiad võivad olla kohati märkamatudki.

Mõne allergia tekkimise põhjuse leidminegi ei ole alati lihtne, sest keskkonnast pärit erinevaid allergeene on päris palju. Hobuste sugu, vanus või tõug ei pruugi olulist rolli mängida. Igal hobusel võib terve elu vältel tekkida näiteks erinevaid nahaallergiaid.

Normaalsetes elamistingimustes elav hobune puutub ikkagi kokku tavalise tolmu, õietolmu või hallitusseente spooridega. Allergeene on isegi tavalisel karjamaal, kus leidub erinevaid proteiine, mis võivad esile kutsuda allergiliste reaktsioonide tekkimise. Enamasti aitab hobuse immuunsüsteem neist võitu saada, kuid alati ei pruugi nii minna. Isegi teatud toidud, söödad ja söödalisandid, terjaviljad, hein ning putukate hammustused võivad olla allergia tekkimise põhjusteks.

Mõned allergiad ei ole hobusele eriti ohtlikud, kuid teised võivad hakata ohustama looma elu. Kui allergiad põhjustavad näiteks hingamisteede probleeme, siis ei saa kindlasti öelda, et tegemist oleks ohtute allergiatega.

Toimetas: Krista

Kommenteerimiseks pead sisse logima Strict Standards: Non-static method Pager::getPagerData() should not be called statically in /home/np29219/domains/hobune.ee/public_html/actions/articles.php on line 171
thumb
Kommentaari lisas: Must iludus
13. Detsember 2009
Väga hea.Jätan meelde. Naeratab
Rohkem sarnasel teemal
Hobuste seljavaluHobused kasutavad selga peaaegu kõikide liigutuste tegemisel...
Varss vajab kedagi, kellele toetudaKui võetakse endale hüljatud varss, siis ei tohiks kindlasti teda üksi jätta...